ילדים ומתבגרים

הצמיחה המואצת, ההבשלה המינית והשינויים ההורמונאליים המאפיינים תקופה זו, מחייבים הקפדה יתרה על תזונה נכונה ואורח חיים בריא.

שלב זה בחיים, אשר עמוס בכל כך הרבה ריגושים ומסיחים, הוא למעשה ההזדמנות האחרונה שלנו כהורים להקניית הרגלים נכונים ולהשלמת פערים תזונתיים.

כאשר אנשים צעירים עושים בעצמם את השינוי הם עלולים למצוא את עצמם פועלים בקיצוניות שאינה בריאה.
מטרתנו העיקרית כמראי דרך היא ללמדם מתינות, גיוון ופיתוח יכולת דחיית סיפוק על ידי שליטה עצמית ומודעות עצמית.

ללמידת והפנמת יכולת דחיית סיפוק משמעות בכל תחומי החיים - מחקרים מוכיחים כי ילדים בעלי יכולת דחיית סיפוק משיגים ציונים גבוהים יותר, מצליחים להתקבל לפקולטות נחשבות יותר ואף מצליחים יותר בהשתלבות בעבודתם המקצועית.
בנוסף, אדם היודע לדחות סיפוק מעורב פחות בקטטות אלימות ומסוגל להפיק הנאה כמעט מכל דבר. היכולת לדחות סיפוק מלמדת גם הסתפקות במועט, דבר שחשוב ביותר בבואנו ללמד אכילה נכונה.

המתנה הטובה ביותר שנוכל להעניק לעצמנו ולילדינו היא לנתק את המטען הרגשי מהאוכל. ההרגלים שמקנים לנו – ממתק כפיצוי על זמן אבוד או חוסר תשומת לב, חטיף כפרס על התנהגות טובה, עוגייה כדי להרגיע כאב או גלידה כדי להשכיח עצבות וכד'. הרגלים אלו, שלמעשה מהווים תחליף לצורך אחר ובסיסי יותר כמו תשומת לב, התעניינות, חיזוק, הזדהות ועוד, מרחיקים אותנו מעצמנו עד כי אנחנו בעצמנו כבר לא מזהים נכון את איתותי גופנו ובמקום לחפש חיבוק או שיחה אנחנו מחפשים מזון לנחמה.

יחד נמצא את הדרך להגיע לתזונה מאוזנת של ילדכם, אשר תוביל לשיפור איכות חייכם.

לתיאום פגישת ייעוץ אני מזמינה אתכם ליצור איתי קשר.
בטלפון: 050-7644704
או במייל: info@michalgazit.com

קראו קצת עלי
קראו על ייעוץ תזונתי לתינוקות ופעוטות, ומבוגרים.
קראו עוד על תזונה נבונה ועל תזונה ומיניות.